БД: Запити та їх види

Поняття запиту як об'єкта БД

Запит — це об’єкт бази даних, призначений для пошуку записів, перетворення таблиць і створення на їхній основі нових.

Розрізняють кілька типів запитів. Найпростішим є звичайний запит (інша назва запит на вибірку), який відображає на екрані вибрані з бази даних записи. Ці запити не змінюють таблиць бази даних.

Для створення нової таблиці, що міститиме вибрані записи, внесення змін у таблиці (доповнення, оновлення, вилучення або архівування записів, створення обчислювального поля тощо) використовують запити на перетворення (на внесення змін, на виконання дії з таблицею, action quiries).

Тип запиту можна змінювати командами Запит-Тип запиту.

Види запитів та їх опис

запити на вибірку

використовуються для відбору потрібної користувачеві інформації, що міститься в таблицях. Вони створюються тільки для зв’язаних таблиць.

У запитах на вибірку можна задавати умови. Для цього у відповідному стовпці потрібно вказати в рядку Условие отбора потрібне значення. При завданні умови відбору можна використовувати оператори >, <, =, >= (більше або рівно),<= (менше або рівно), <> (не рівно).

Якщо потрібно задати кілька умов, то умови для оператора «И» записуються  в одному рядку, а для оператора «ИЛИ» в одному стовпці один під одним. Складні умови відбору також можна писати в одну чарунку, використовуючи оператори Or, And.

 

запити на вибірку з полем, що обчислюється

Для створення запитів, з обчислювальними поля слід використати раніше створений або створити наново запит на вибірку.
Обчислення можна задати над будь-якими полями таблиці і зробити значення, що обчислюється, новим полем у запиті.
Для цього в рядку Поле (Поле) бланка QBE уводиться формула для обчислення, причому імена полів записують у квадратних дужках.
Наприклад: =[сума_кВт]*0.5
У виразах можна використовувати наступні оператори:
Ø арифметичні: множення (*); додавання (+); віднімання (–); ділення (/); піднесення до степеня (^);
Ø з'єднання частин тексту за допомогою знака &, наприклад:
=[Прізвище]&“ “&[Ім'я]
У лапках вкладено пробіл для того, щоб запис не був злитим.

підсумкові запити

Значно відрізняються від звичайних. У них поля діляться на 2 типи:

  • поля, по яких здійснюється групування  даних
  • поля, для яких проводяться обчислення

Запит, що виконує обчислення по всіх записах для якого-небудь числового поля, називається підсумковим запитом. У підсумковому запиті може розраховуватися сума значень або величина середнього значення по всіх чарунках поля, може вибиратися максимальне або мінімальне значення даних у полі, може, так само здійснюватися й інша підсумкова функція.

 

запити з параметром

Спеціальний тип запитів, що називається  запитом з параметрами, дозволяє користувачеві самому ввести критерій відбору даних на етапі запуску запиту. Цим прийомом забезпечується гнучкість роботи з базою.

 

перехресні запити

це запити, у яких відбувається статистична обробка даних, результати якої виводяться у вигляді таблиці, дуже схожої на зведену таблицю Excel. Перехресні запити мають наступні переваги:

можливість обробки значного обсягу даних і виводу їх у форматі, який дуже добре підходить для автоматичного створення графіків і діаграм;

простота й швидкість розробки складних запитів з декількома рівнями деталізації.

Однак вони мають і недоліки — наприклад, не можна сортувати таблицю результатів за значеннями, що втримуються в стовпцях, тому що в переважній більшості випадків одночасне упорядкування даних у стовпцях по всіх рядках неможливе. При цьому можна задати сортування по зростанню або по убуванню для заголовків рядків.

Перехресні запити зручні для представлення даних у вигляді таблиці.

Фрейм навчального відео


 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Загрози в Інтернеті. Безпечне зберігання даних